AktualnościWiedza

Coaching, informacja zwrotna i relacje

Informacja zwrotna

Zoltán Csigás, coach, psycholog rozmawia z Lise Lewis o relacyjnym sprzężeniu zwrotnym i modelu Relational Leadership WAY. Zapraszamy do wysłuchania tego podcastu.

Zoltán Csigás jest trenerem, psychologiem i ekspertem ds. rozwoju organizacji. Lise Lewis ma duży wkład na rzecz coachingu. Jest executive coachem, coachem zespołowym, trenerem coachów i badaczką. Była prezesem EMCC Global. Jest też autorką książki nt. relacyjnego sprzężenia zwrotnego „Relational Feedback: Why Feedback Fails and How to Make It Meaningful„. (Artykuł Lise Lewis na ten temat można przeczytać TUTAJ) . 

Informacja zwrotna w budowaniu relacji

Udzielanie feedbacku i budowanie relacji to kompetencje, które są coraz bardziej cenione zwłaszcza teraz, kiedy możemy korzystać ze sztucznej inteligencji. Algorytmy błyskawicznie wyszukują, analizują i porządkują informacje. Mogą podsuwać gotowe rozwiązania. Co my, ludzie, możemy zaoferować?”, takie pytania pada w podcascie z ust Zoltána Csigása. Lise Lewis odpowiada: Na przykład sztuczna inteligencja nie ma serca…”. Dla mnie to zdanie wyraźnie pokazuje, jak profesjonalista nastawiony na relacje reaguje na szybkie zmiany technologiczne w naszym świecie”, komentuje jej odpowiedź Zoltán Csigás. I to jest fakt – AI nie ma teraz serca. Chociaż są aplikacje, które potrafią identyfikować emocje z dość dużą dokładnością, to nie zbuduje się na tym głębokich relacji. Nie ma w tym empatii, serca czy uważności na drugiego człowieka tak potrzebnej w budowaniu relacji. Warto posłuchać tego podcastu, chociażby po to, żeby wzbogacić swój warsztat coacha.

ŹRÓDŁO: Podcast z wywiadem z Lise Lewis znajduje się na stronie Zoltána Csigása.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button