Wydarzenia

Praca z ciałem i somatyka w coachingu – 8 czerwca 2023

Praca z ciałem

Zapraszamy na spotkanie PRACA Z CIAŁEM I SOMATYKA W COACHINGU.  Wydarzenie organizowane dla członków, akredytowanych coachów i superwizorów. Również dla absolwentów programów akredytowanych przez Izbę Coachingu oraz osób aktywnie działających w Izbie Coachingu.

Cel i opis spotkania praca z ciałem i somatyka w coachingu

W coachingu w zależności od naszych doświadczeń, ścieżki edukacyjnej oraz naszych preferencji. Często korzystamy z ram, czy modeli, które wspierają nas w towarzyszeniu w procesie klienta. Za jedną z takich ram można uznać tetrę kognitywno-emocjonalno-somatyczno-duchową. Aczkolwiek kiedy przyjmujemy tę ramę, prowadząc coaching z klientem, wsłuchujemy się w jego inteligencje analityczną, emocjonalną, somatyczną oraz duchową. Poza tym rozpoznajemy, która dominuje, a która ukryta jest na dalszym planie. Następnie wspieramy, aby każda miała szansę wybrzmieć i zostać usłyszana.

Bez wątpienia sposoby pracy z ciałem, pojawiają się na coachingowej ścieżce rozwojowej, stosunkowo rzadko. A jak wiemy, doznania w ciele są ważnym sygnałem mogącym prowadzić do większego wglądu w siebie. Gdy w stresujących sytuacjach boli nas brzuch, kłuje w klatce piersiowej, spinamy się. Co więcej możemy odczuwać to jako zbędny, uciążliwy dyskomfort. Następnie możemy dokonać interpretacji sygnałów, które być może zwracają uwagę na jakąś niezaspokojoną potrzebę czy trudność, nad którą warto się pochylić. Dzięki czemu świadome rozpoznanie wzorów reagowania ciała na poszczególne sytuacje, czy ekspresji emocji, może nam pomóc je łatwiej je identyfikować i odpowiednio na nie odpowiadać.
Spotkanie będzie okazją do doświadczenia pracy z ciałem. Pozwoli nam zmierzyć się z tym często niełatwym i delikatnym, ale posiadającym olbrzymi potencjał rozwojowy, tematem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na 6 godzinny warsztat. Podczas warsztatu będziemy się skupiać na rozwoju swoich kompetencji oraz poszerzaniu świadomości na temat wykorzystania ciała w praktyce coachingowej.

Dla kogo jest ten warsztat praca z ciałem i somatyka w coachingu?

Warsztat organizowany jest wewnętrznym warsztatem dla osób związanych Izbą Coachingu

  • dla członków,
  • akredytowanych coachów i superwizorów,
  • absolwentów programów akredytowanych przez Izbę Coachingu 
  • osób aktywnie działających w Izbie Coachingu.

___________________

Gość prowadzący spotkanie – Bartosz Berendt

Przede wszystkim Coach (MCC) akredytowany przez International Coach Federation (ICF). Po drugie Coach i superwizor akredytowany przez Izbę Coachingu. Po trzecie obecny prezes Izby Coachingu, prezes zarządu polskiego oddziału ICF w kadencji 2011-2012 oraz członek Zespołu ds. Psychologii Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Prowadzi coaching indywidualny i zespołowy dla liderów, i zespołów wdrażających zmiany w organizacji. Pracuje w wyczynowym sporcie, wspierając zawodników i drużyny w realizacji celów sportowych i pozasportowych.

Posiada doświadczenie w realizacji projektów pociągających za sobą strategiczne zmiany. Projekty te obejmują między innymi z tworzenie i wdrażanie strategii firmy. Dodatkowo implementację systemów informatycznych i zmianę struktury organizacyjnej, restrukturyzację i optymalizację procesów.

Okres od 2006 roku to rozwój własnej praktyki coachingowej, w ramach której zrealizował ponad 3000 godzin coachingu, kilkadziesiąt warsztatów oraz prowadził wiele prelekcji i wykładów.

Coachingu uczył się u najbardziej doświadczonych polskich coachów.

Swoją wiedzę pogłębiał na warsztatach międzynarodowych coachów takich jak: Robert Dilts, Richard Bolstad, Sarah Peyton, Stephen Gilligan, Frank Farelly, Nick Kemp, John Wittington, Lionel Stapley, John Scherer, Amy Barnes, Kare Landfald, Miki Kashtan, Amy i Arnold Mindel.

Studiował na Wydziale Nauk Ekonomicznych, Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Poza tym studiował na podyplomowych studiach Psychologii Sportu Pozytywnego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Logistyka:

  • inwestycja: spotkanie płatne, obowiązuje opłata rezerwacyjna:
    • 100 zł brutto – dla członków Izby Coachingu; coacha, coacha superwizora akredytowanego w Izbie Coachingu; coacha absolwenta programu akredytowanego przez IC  
  • zapisy wyłącznie przez portal Evenea, 
  • miejsce: Warszawa, Okrzei 6 lok. 49
  • Od 8 cze 9:30 do 8 cze 16:30

*  W przypadku rezygnacji z udziału wcześniej niż na tydzień przed dniem warsztatu zwracamy wpłatę z potrąceniem 10% (nie mniej niż 10 zł) opłaty manipulacyjnej. Przy rezygnacji mniej niż 7 dni przed warsztatem wpłata nie jest zwracana.

Zapraszamy!

Organizator: Izba Coachingu

Robert Łężak

Wykładowca, nauczyciel coachingu i mentoringu, Prezes EMCC Poland 2019-2022, Akredytowany Coach, Mentor, Asesor EMCC, Trener, Partner Zarządzający w Norman Benett.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button