WebinaryWydarzenia

Praca z żałobą i żalem po stracie z wykorzystaniem fotografii

Prowadzący: Dorota Raniszewska

Zapraszamy serdecznie do cyklu webinarów „poMOC od EMCC Poland”. Cykl jest prowadzony w formule probono z myślą o wsparciu nas wszystkich.

Tytuł webinaru:

Cykl webinarów „poMOC od EMCC Poland”

Praca z żałobą i żalem po stracie z wykorzystaniem fotografii

Opis webinaru:

Przedstawię główne korzyści, cele i obszary wykorzystania fotografii w pracy z żałobą i stratą. Będą to treści oparte o doświadczenie i różnorodne projekty zrealizowane w Polsce jak i na świecie. Praktykę zawodową w tej dziedzinie rozwijam od 2007 roku. Omówię trzy aspekty wykorzystania fotografii w obszarze straty i żałoby:

  1. Wspomnienia uruchamiają zasoby – Pielęgnowanie relacji i poczucia bliskości
  2. Albumy życia dają poczucie ciągłości i pełni biograficznej – Pielęgnowanie poczucia sensu
  3. Fotografia transcendentna koi – Twórcze przeżywanie straty

Fotografie są łączniczkami między nami, a tymi którzy odeszli. Uruchamiają w umyśle poczucie bliskości i bezpośredniego kontaktu. Ze swojej natury wprost służą budowaniu poczucia ciągłości biograficznej, które jest związane z poczuciem sensu. Działania polegające na wybieraniu, kontemplowaniu, opowiadaniu, układaniu, przekształcaniu, opisywaniu zdjęć jak i robieniu nowych projektów fotograficznych pomagają przeżyć stratę i odejście w odpowiednim czasie, tempie i zakresie. Projekty fotograficzne dostarczają sposobów na twórcze przejście ponad faktem straty i przekształcenie smutku i tęsknoty w unikalne przedmioty wyrażające miłość i pamięć na wieki wieków.

UWAGA:

To spotkanie w całości jest nagrywane. Będąc na spotkaniu, wyrażasz zgodę na bycie nagrywanym przez EMCC Poland. Kontynuując udział w spotkaniu, Ty i inni uczestnicy webinaru wyrażacie zgodę na nagrywanie.  Jeżeli wyrażasz zgodę i chcesz kontynuować zapraszamy do udziału w webinarze.

Kilka słów o osobie prowadzącej

Senior coach i mentor, twórca. Akredytacje: EMCC (SP, w procesie na Master P.) i Izba Coachingu. Mentor w EIA Global Accreditation. Autorka książek, w tym Jeden Obraz – Wiele Słów, jak i narzędzi coachingowych, jak AHA™-fotografie, które inspirują. Rozwija zastosowania fotografii w różnych kontekstach coachingu i dziedzinach pokrewnych, jak rozwój interpersonalny, rozwój twórczy, nauczanie, arteterapia, wellbeing, zdrowienie, opieka nad starszymi, opieka paliatywna. Pracuje technikami somatic experiencing, w nurcie świadomym traumy. Współpracuje jako coach i mentor z MagoVoxprzy projekcie ku godności płci w Polsce WzmocniONE. Działa w Stowarzyszeniu Polskie Amazonki Ruch Społeczny. Rozwija międzynarodową społeczność specjalistów praktykujących fotografię w coachingu, która skupia coachów, terapeutów i artystów z różnych krajów na całym świecie.

NIE JESTEŚ CZŁONKIEM EMCC POLAND?

BEZPŁATNY DOSTĘP!

Zarejestruj się

To spotkanie w całości jest nagrywane. Będąc na spotkaniu, wyrażasz zgodę na bycie nagrywanym przez EMCC Poland. 

JESTEŚ CZŁONKIEM EMCC POLAND?

Zaloguj się aby zarejestrować się na webinar bezpłatnie!
Zaloguj się

To spotkanie w całości jest nagrywane. Będąc na spotkaniu, wyrażasz zgodę na bycie nagrywanym przez EMCC Poland.

KONTAKT:

EMCC Poland
Email: prezes@emccpoland.org

DANE DO KORESPONDENCJI: 

Grzybowska 87
00-844 Warszawa
Budynek Concept Tower.

DANE KRS:

NIP: 5272626756
REGON: 141869504
KRS: 0000328756
Grzybowska 87
00-844 Warszawa

https://www.facebook.com/plugins/page.php?adapt_container_width=true&app_id=395202813876688&channel=https%3A%2F%2Fstaticxx.facebook.com%2Fx%2Fconnect%2Fxd_arbiter%2F%3Fversion%3D46%23cb%3Df12aa93ccc5e404%26domain%3Demccpoland.org%26is_canvas%3Dfalse%26origin%3Dhttps%253A%252F%252Femccpoland.org%252Ff387bbd13b7455%26relation%3Dparent.parent&container_width=0&hide_cover=false&hide_cta=false&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Femccpoland&locale=pl_PL&sdk=joey&show_facepile=false&show_posts=false&small_header=false&width=300

Stowarzyszenie European Mentoring & Coaching Council Poland | 2017
Polityka Prywatności | Polityka cookiesPrivacy Preferences

Robert Łężak

Wykładowca, nauczyciel coachingu i mentoringu, Prezes EMCC Poland 2019-2022, Akredytowany Coach, Mentor, Asesor EMCC, Trener, Partner Zarządzający w Norman Benett.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button