KsiążkiWiedza

Sztuka zadawania pytań w coachingu

„Sztuka zadawania pytań w coachingu” to podręcznik prezentujący praktyczne techniki, narzędzia i ćwiczenia, zilustrowane za pomocą setek przykładowych pytań coachingowych. Autor jest doświadczonym coachem i nauczycielem coachingu. Podręcznik omawia szeroki wachlarz technik.

Zaczyna od podstawowych umiejętności po techniki zaawansowane.

Publikacja zawiera:

  • prawie 1200 przykładowych pytań zacytowanych z prawdziwych rozmów coachingowych
  • 10 najczęstszych błędów popełnianych przez coachów podczas zadawania pytań
  • narzędzia do odkrywania życiowego celu na podstawie modelu obejmującego 4 kluczowe wymiary: pasję, usposobienie, doświadczenie i powołanie
  • przegląd 15 popularnych specjalizacji coachingowych, wraz z technikami i przykładowymi pytaniami stosowanymi w każdej z nich
  • program treningowy: „Zostań mistrzem zadawania pytań”

Opanowana do perfekcji sztuka zadawania pytań to najważniejsza umiejętność w coachingu. Celne pytanie zadane we właściwym momencie przez coacha może zmienić życie rozmówcy.

Sztuka zadawania pytań w coachingu to podręcznik prezentujący praktyczne techniki, narzędzia i ćwiczenia, zilustrowane za pomocą setek przykładowych pytań coachingowych.

Podręcznik to lektura obowiązkowa dla adeptów coachingu nowych coachów. To lektura także dla osób, które zajmują się coachingiem dorywczo lub społecznie. Oprócz tego również zawodowi trenerzy praktykujący od wielu lat znajdą tutaj innowacyjne sposoby zastosowania znanych technik.

Pomocne informacje na temat wybranych specjalizacji coachingowych, opracowane przez kilkunastu doświadczonych coachów.

Sztuka zadawania pytań w coachingu nie ogranicza się do zaprezentowania gotowych szablonów pytań.

Autor wyjaśnia powiązania między proponowanymi pytaniami a technikami coachingowymi, w których znajdują one zastosowanie. Podpowiada również najwłaściwszy moment sesji coachingowej. Dlatego warto wykorzystać dane pytanie. Prawie 1200 przykładowych pytań zacytowanych z prawdziwych rozmów coachingowych 10 najczęstszych błędów popełnianych przez coachów podczas zadawania pytań.

Tony Stoltzfus to znany i ceniony na całym świecie amerykański coach

Tony Stoltzfus jest również współzałożycielem szkoły coachingu. Oprócz tego jest też autorem siedmiu książek oraz wielu programów szkoleniowych.

Większość kursów na CD DVD dostępnych w witrynie www.coach22.com. Ta książka to jego najpopularniejsza pozycja-absolutny bestseller.

Podręcznik już od kilku lat otwiera ranking księgarni Amazon w kategorii podręczników szkoleniowych z zakresu zarządzania przywództwa.

Książkę Sztuka zadawania pytań w coachingu można nabyć w księgarni internetowej

Robert Łężak

Wykładowca, nauczyciel coachingu i mentoringu, Prezes EMCC Poland 2019-2022, Akredytowany Coach, Mentor, Asesor EMCC, Trener, Partner Zarządzający w Norman Benett.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Sprawdź również
Close
Back to top button