Aktualności

1 urodziny portalu Wszystko o coachingu

Kiedy ponad rok temu zrodził się pomysł stworzenia portalu Wszystko o coachingu, przyświecał nam główny cel: promowanie najwyższych standardów w pracy coacha, a także propagowanie wiedzy z tego obszaru.

Redakcja portalu Wszystko o coachingu składa się z coachów i mentorów z wieloletnim doświadczeniem. Tworzymy materiały przede wszystkim z myślą o coachach, którzy szukają wiedzy, chcą się dokształcać, superwizować, brać udział w konferencjach i webinarach. Celem portalu jest także:

  • profesjonalizacja branży, w tym promowanie dobrych praktyk zawodowych i ram kompetencyjnych
  • poszerzanie kompetencji coachingowych i superwizyjnych wśród profesjonalistów tych dziedzin.

Portal jest jednocześnie miejscem, które łączy różne nurty coachingu i organizacje, jak na przykład EMCC, Izba Coachingu i inne.
Materiały tworzymy również z myślą o osobach, które chcą zostać coachami czy mentorami albo są zainteresowane rozwojem osobistym.

Z okazji pierwszych urodzin Wszystko o coachingu przedstawiamy naszą redakcję.
Poznajmy się bliżej 🙂

Wszystko o coachingu – redakcja

Sylwia Monostori, redaktor naczelna

Dziennikarka i redaktorka, certyfikowany coach od 2008 r.,certyfikowany coach systemowy, terapeutka systemowa. Praktyk i Master NLP (w trakcie certyfikacji). Z wykształcenia hungarystka.

Z branżą mediową jest związana od 25 lat. Specjalizuje się w reportażu, wywiadach, tematyce z obszaru psychologii, coachingu, wellbeingu i szeroko pojętego rozwoju osobistego. Współautorka książki „Czym (nie)jest Coaching”, wydanej przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne. Coachingiem zajmuje się od 2008 r., ale ścieżką rozwoju osobistego kroczy od ponad trzech dekad. Praktykowała jogę, medytację oraz techniki oddechowe i relaksacyjne  w ośrodkach buddyjskich oraz wedyjskich w Europie i Indiach. Specjalizuje się w Coachingu Systemowym w Biznesie, jak również w ustawieniach systemowych. Wspiera klientów w ich drodze do osiągnięcia pełni potencjału. Autorka warsztatów „Transformacja w przestrzeni serca”, które są połączeniem ustawień systemowych z pracą bioenergetyczną. Pasjonatka malarstwa intuicyjnego, podróży i tańca, zwłaszcza salsy.
KONTAKT: LinkedIn Facebook

Agata Dzikowska

Manager ds. rozwoju osobistego i szkoleń, Magister psychologii o specjalizacji neuropsychologicznej, certyfikowany Coach Praktyk EMCC, certyfikowany Coach zespołowy i grupowy ICF.

Specjalizuje się w podnoszeniu kompetencji miękkich. Na co dzień pracuje z Kobietami, które chcą zbudować swoją pewność siebie, wiarę we własne możliwości a także wzmocnić poczucie własnej wartości. Prowadzę również szkolenia dla pracowników firm w zakresie wzmocnienia współpracy, poczucia odpowiedzialności a także poprawy komunikacji z innymi.
KONTAKT: Instagram https://agatadzikowska.my.canva.site/coach

Monika Gołdowska

Menadżer, ​Coach i Mentor EMCC, ​Terapeuta Ustawień ​Systemowych, Psychobiologii, właściciel w Centrum Coachingu i Terapii Alternatywnych.
W życiu i pracy wykorzystuje nabyte przez lata praktyki umiejętności prowadzenia biznesu. Kieruje się szeroko rozumianą duchowością i własną intuicją, co pozwala na swobodne wydobywanie potencjału z Klienta poprzez świadomą obecność w jego procesie. Pomaga Klientom w odnalezieniu drogi do upragnionego celu czy marzenia. Wykorzystuje przy tym różne techniki coachingowe, oraz bazując na holistycznym podejściu do życia. Z pasją kolekcjonuje minerały i kamienie półszlachetne i ma ich pokaźny zbiór. Uwielbia poznawanie nowych kultur i doświadczanie życia dzięki podróżom.

Kalina Grela-Łężak

Coach i Mentor z akredytacją europejską EIA w EMCC na Poziomie Practitioner, Executive i Master Coach. Psycholog ze specjalizacją Psychologia Społeczna i Psychoterpia.   CEO i Dyrektor Zarządzający w Norman Benett, kieruje zespołem od 15 lat.

Assessor w European Mentoring & Coaching Council,  wykładowca coachingu, supervisor dla coachów i mentorów. 20 lat doświadczeń jako trener biznesu i konsultant. Tworzyła i prowadziła szkolenia, projekty HR i systemy rozwoju w organizacjach. Zajmowała się rekrutacją, selekcją, Executive Search.  Projektowała i prowadziła projekty oceny potencjału takie jak Development Centre, systemy ocen, audyty wewnątrzorganizacyjne. Od 2005 pracuje jako Executive Coach, rozwijając potencjał kadry kierowniczej i liderów w organizacjach.  Prowadzi również sesje Life Coachingu. Przeprowadziła ponad 500 godzin coachingu indywidualnego. Współpracowała z Brytyjską firmą coachingową przy międzynarodowym programie Senior Leadership Development Program jako Executive Coach dla wyższej kadry menedżerskiej w SONY.
Kalina jest również Supervisorem dla coachów i mentorów oraz wykładowcą kursu akredytowanego przez EMCC –  Coacha Praktyka w Norman Benett.
W 2009 r była współtwórcą powstania EMCC w Polsce ( European Mentoring & Coaching Council Poland) W latach 2009 – 2012 pełniła funkcje Vice Prezesa Zarządu.
Z wykształcenia psycholog o specjalizacji psychologia społeczna i psychoterapia, absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Praktyk i Master NLP,  absolwentka kursów u Roberta Diltsa, Arnolda Mindla, David Clutterbucka, Lukasa Derksa, terapeuta Racjonalnej Terapii Zachowań I i II stopnia,  licencjonowany konsultant MBTI (R) ( Myers-Briggs Type Indicator ) narzędzia do badania osobowości i rozwoju własnego potencjału.

Magdalena Kozak-Siemińska

Ukończyła studia podyplomowe z zakresu profesjonalnego coachingu na Akademii Leona Koźmińskiego. Należy do EMCC Poland. Zajmuje się coachingiem transformacyjnym, kariery i life coachingiem.
Jeste również dziennikarką z wieloletnim doświadczeniem, zwłaszcza telewizyjnym i w branży PR oraz wykładowczynią akademicką (copywriting, media relations). Pasjonuje się neuronauką, rozwojem osobistym a także malarstwem, zwłaszcza intuicyjnym. Jest biegaczką i wegetarianką. Należy do sekcji lekkoatletycznej AZS UMCS oraz do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie.
„Gdyby jeszcze kilka lat temu ktoś powiedział mi, że wkrótce zmienię całe swoje życie, popatrzyłabym na niego z politowaniem. Byłam zestresowaną i zgorzkniałą kobietą w średnim wieku, żyjącą według utartego schematu. Wysiłek, poranne treningi? Nigdy w życiu! A jednak zaczęłam biegać, powoli zmieniałam swoje nawyki, wygląd i sposób myślenia. Odkryłam radość, jaką daje codzienna aktywność fizyczna i zdobywanie nowych umiejętności”, mówi.
KONTAKT: LinkedIn

Monika May-Maciejewska

Coach & Mentor liderów i menedżerów, mentor biznesu, trener kompetencji przywódczych, komunikacji i efektywności osobistej, wykładowca Naczelnej Izby Lekarskiej. Posiada międzynarodową Akredytację Coach & Mentor EMCC (poziom Praktyk)

W swojej aktywności rozwojowej i edukacyjnej łączy ponad 20-letnie doświadczenie pracy w międzynarodowych korporacjach z branży medycznej i farmaceutycznej, z doskonałą znajomością realiów rynku farmaceutycznego oraz ochrony zdrowia. Kompetencje zawodowe i liderskie rozwijała w firmach międzynarodowych. Od kilku lat prowadzi indywidualne sesje coachingowe i mentoringowe, a także wykłady i warsztaty dotyczące przywództwa, efektywności osobistej, integracji życia zawodowego i osobistego. Przeprowadziła ponad 200 sesji indywidualnych. Pracuje z liderami na różnych szczeblach organizacji. Wspiera specjalistów i menedżerów w planowaniu zdrowego rozwoju zawodowego i budowaniu kompetencji przywódczych, również tych, którzy są na początku swojej drogi zawodowej. Współpracuje jako mentor z uznanymi programami Mentoringowymi m.in. Fundacja Liderek Biznesu.
KONTAKT: LinkedIn Facebook https://maymaciejewska.pl/

Oriana Małachowska-Waligóra 

Trener personalny fitness, certyfikowany coach i mentor EMCC

Absolwentka WSL oraz WSUS w Poznaniu. Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski i Europy w Judo. Pracuję głównie w obszarze coachingu sportowego,wellness oraz life coachingu. Uwielbia sport, fascynuje się też metafizyką i filozofią wschodu, dlatego często łączy pracę z ciałem i umysłem, traktując je jako jedność. Kieruje się mottem Mahatma Gandhiego: „Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.”

Elżbieta Łasak

Doświadczenie zawodowe: Certyfikowany Trener FRIS® | Certyfikowany Coach Praktyk, Life & Business Coaching | Certyfikowany Konsultant DISC D3

Największą przyjemność sprawia mi możliwość obserwowania procesu odkrywania nieuświadomionych zasobów. Wierzę w to, że każdy człowiek ma dokładnie to, czego potrzebuje aby wieść satysfakcjonujące go życie.

Robert Łężak

Akredytowany Mentor i Coachem EMCC z akredytacją EIA na poziomie Practitionerczłonek EMCC Poland. Nauczyciel, trener i menedżer z 20 letnim doświadczeniem. Pracuje w oparciu o Globalny Kodeks Etyki EMCC. W latach 2019-2022 dwukrotnie pełnił funkcję prezesa EMCC Poland.

Uczy zawodu Coacha w Norman Benett Academy (która istnieje na rynku 22 lata), na studiach podyplomowych z coachingu w Akademii Leona KoźmińskiegoSzkole Głównej Handlowej. Specjalizuje się w Executive Coachingu. Jest również współtwórcą programu coachingu w Norman Benett Academy, gdzie przyczynił się do przeprowadzenia 50 edycji akredytowanego kursu coachingu na poziomie Practitioner, z udziałem ponad 500 absolwentów.
Jego wkład w rozwój zawodowy innych obejmuje także superwizje grupowe i indywidualne dla coachów i mentorów, przeprowadzenie ponad 300 godzin takich superwizji, a także pomoc w ubieganiu się o Międzynarodową akredytację EIA EMCC na poziomie Foundation i Practitioner dla ponad 40 osób.
Autor dwóch książek: „Przewodnik na ścieżce coacha – czyli jakich błędów unikać w trakcie prowadzenia sesji coachingu” oraz „50 historii na 50 sesji mentoringu lub coachingu”. Jest pomysłodawcą i współtwórcą naszego portalu, jak również www.sprawdzonycoach.pl.
KONTAKT www.robertlezak.pl

Katarzyna Sędzik

Akredytowany coach i mentor EMCC na poziomie foundation, trener biznesu, trener
mentalny sportowców, certyfikowany konsultant DISC D3. Posiada 25-letnie
doświadczenie w pracy w biznesie.

Od zawsze związana z obszarem HR, pracowała jako specjalista, rekruter i hrbp. Jest asesorem metody AC i DC rekomendowanym przez Polskie Stowarzyszenie Asesorów metody AC i DC. Prowadzi szkolenia miękkie dla biznesu, głównie w obszarze rozwoju kompetencji menedżerskich. Specjalizuje się także w coachingu sportowym, biznesowym i rozwoju osobistego.
Jej pasją od zawsze jest sport. Obecnie uprawia sportowy nordic walking. A jeśli tylko jest na to przestrzeń, wraca do swojej drugiej pasji, jaką jest rysunek i DIY. Lubi tworzyć lub usprawniać to, co już istnieje. Na naszym portalu prowadzi grupę Coaching Sportowy w Praktyce.
KONTAKT: LinkedIn Facebook www.mindinthegame.pl

Edyta Wojtczak 

Magister edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia, absolwentka pielęgniarstwa oraz podyplomowych studiów Profesjonalnego Coachingu Akademii Leona Koźmińskiego, Zarządzania Marketingowego oraz certyfikowany trener biznesu. Konsultant Biologii Totalnej Recall Healing w trakcie certyfikacji. W kręgu jej zainteresowań pozostaje człowiek w perspektywie psychoneuroimmunoendokrynologii. Improve The Quality / Akademia Doskonalenia w Diabetologii 

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie pracy w marketingu w międzynarodowych koncernach farmaceutycznych. Specjalistka w dziedzinie profilaktyki zdrowia, metody coachingu zdrowia oraz wspierania procesu leczenia, edukacji i samoopieki w diabetologii. Projekt Manager i wieloletni opiekun merytoryczny Szkoły Edukacji Diabetologicznej dla pielęgniarek i położnych. Expert ds. Edukacji Pacjentów, jak również prowadząca cykl webinarów edukacyjnych w firmie Abbott. Prowadzi indywidualne sesje coachingu zdrowia oraz szkolenia grupowe. Jest również autorką cyklu artykułów publikowanych na łamach magazynu DIABETYK pod nazwą „Piramida życia w zgodzie z cukrzycą”. 
KONTAKT: Facebook Akademia Doskonalenia w Diabetologii (add.edu.pl)

Kamila Wosińska

Akredytowana Coach CCA, Certyfikowana Mentorka i Trenerka Biznesu. Dyrektor Zrównoważonego Rozwoju w globalnej organizacji IT, członkini Rady Innowatorów ESG przy Polskim Stowarzyszeniu ESG. Wykładowczyni Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego. Mentorka kobiet w przywództwie, pracuje w oparciu o mocne strony i talenty. Trenerka i coach liderek/ów zrównoważonego rozwoju, ESG i CSR.

Posiada piętnastoletnie doświadczenie managerskie w korporacjach z branż IT, bankowości, jak również
consultingu. Specjalizuje się w kształtowaniu i wdrażaniu struktur operacyjnych, a także strategii
biznesowych. Obecnie dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju i zarządzania danymi ESG w
globalnej organizacji IT. Prowadzi procesy coachingowe, mentoring, warsztaty i szkolenia dla
liderów i liderek zrównoważonego rozwoju, ESG i społecznej odpowiedzialności biznesu
(CSR). Pracuje także mentoringowo z kobietami w obszarach przywództwa, wyboru ścieżki zawodowej i wzmacniania pewności siebie w oparciu o talenty i mocne strony. Laureatka tytułu Strong Woman in IT; Mentorka m.in. Fundacji Liderek Biznesu, Perspektywy Women in Tech, WomenTech Program GFT; Mówczyni motywacyjna. Dwukrotnie nominowana do nagrody Annual Speaker Awards (Women Tech Global Conference network); autorka tekstów dla portali Magazyn Kompas NGO; Wszystko o
coachingu.
KONTAKT: LinkedIn www.skillspring.pl kamila.wosinska@gmail.com tel.: 572 829 398

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button