AktualnościMateriały video

Co to jest coaching? Jak działa?

Co to jest coaching?

Mamy wiele definicji coachingu. International Coach Federation (ICF) definiuje coaching jako partnerstwo z klientami w prowokującym do myślenia i kreatywnym procesie, który inspiruje ich do maksymalizacji osobistego i zawodowego potencjału. Proces coachingu często odblokowuje wcześniej niewykorzystane źródła wyobraźni, produktywności i przywództwa.

Joseph O’Connor i Andrea Lages-O’Connor piszą:

„Esencją coachingu jest pomoc ludziom w dokonywaniu zmian w taki sposób, w jaki tego oczekują. Również pomoc w podążaniu w kierunku, w którym chcą. Coaching pomaga ludziom na każdym poziomie w stawaniu się tym, kim chcą, a także w byciu najlepszym w takim stopniu, w jakim to jest możliwe. Coaching buduje pewność, wzmacnia wybór i prowadzi do zmian. Wyzwala ludzki potencjał, aby zmaksymalizować aktywność”.

Robert Dilts twierdzi:

„Technika coachingu polega na wydobywaniu mocnych stron ludzi. Jednocześnie polega na pomaganiu im w omijaniu osobistych barier i ograniczeń w osiąganiu celu i dodatkowo w ułatwieniu im bardziej efektywnego funkcjonowania w zespole. Coaching koncentruje się na rozwiązywaniu problemów (nie na poszukiwaniu ich przyczyn), promując rozwój nowych strategii myślenia i działania”.

W tym krótkim filmie Akredytowani Coachowie ICF z całego świata wyjaśniają, jak działa coaching. Pokazuje korzyści płynące ze współpracy z coachem, ludzie, którzy odnoszą największe korzyści z coachingu i nie tylko.

International Coaching Federation (ICF) jest największą na świecie i najbardziej rozpoznawalną organizacją zrzeszającą profesjonalnie wyszkolonych coachów. Reprezentując: executive coachów, life coachów, coachów przywództwa, coachów relacji, coachów kariery i wielu innych. Misją ICF jest rozwijanie coachingu tak, aby stał się on integralną częścią dobrze prosperującego społeczeństwa.

Możesz dowiedzieć się więcej i znaleźć wykwalifikowanego akredytowanego coacha ICF na stronie www.coachfederation.org.

W tym filmie występują akredytowani coachowie ICF:

Inta Sellick, PCC (Australia), Janez Hudovernik, ACC (Słowenia), Kentaro Hayashi, ACC (Japonia) i Julia Mattern, PCC (USA).

Robert Łężak

Wykładowca, nauczyciel coachingu i mentoringu, Prezes EMCC Poland 2019-2022, Akredytowany Coach, Mentor, Asesor EMCC, Trener, Partner Zarządzający w Norman Benett.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Sprawdź również
Close
Back to top button