AktualnościMateriały video

Coaching profesjonalny – fakty i mity – debata

Coaching profesjonalny – fakty i mity – debata

Czym jest profesjonalny coaching, a czym nie jest? Kto może zostać coachem? Czym kierować się przy wyborze coacha? Jak to wygląda z perspektywy indywidualnego klienta, tudzież a jak z perspektywy organizacji biznesowej?

Zakres tematyczny debaty:

Czym jest profesjonalny coaching, a czym nie jest, chociażby w kontekście błędnego traktowania tego pojęcia w ostatnim czasie w mediach jak również na portalach społecznościowych? Jaką specjalistyczną wiedzę tudzież jakie najważniejsze kompetencje coachingowe powinien posiadać profesjonalny coach? Jak wygląda proces profesjonalizacji coacha również jakiego rodzaju ścieżki edukacyjne/szkolenia/praktyki gwarantują profesjonalne standardy w zawodzie coacha.

Jakie korzyści dla rynku usług coachingowych niesie za sobą otrzymanie akredytacji profesjonalnej organizacji coachingowej (ICF, EMCC, Izba Coachingu)? Co z perspektywy coacha jak również klienta zapewnia stosowanie w procesie coachingu kodeksu etycznego coacha? W jaki sposób organizacje coachingowe przyczyniają się do profesjonalizacji zawodu coacha na rynku usług coachingowych? Czym kierować się przy wyborze coacha? Jak to wygląda z perspektywy indywidualnego klienta, dodatkowo jak z perspektywy organizacji biznesowej? Jaką rolę w procesie coachingu odgrywa superwizja? Jakie zagrożenia wiążą się z jej brakiem? Co mówią najnowsze badania o efektywności tudzież skuteczności coachingu? Dlaczego coaching jest mylony z „motivational speaking”. Dlaczego „można” wyśmiewać coachowanie i w zasadzie nikt z tym nic nie robi, nawet coachowie? Jakie są najgorsze mylne przekonania dotyczące pracy coacha? W jaki sposób sprawdzać kompetencje coacha? Jaki jest wizerunek coacha i coachingu w biznesie w Polsce, krajach Wschodniej (post komunistycznych) i Zachodniej Europy oraz Azji.

Prelegenci:

  • mgr Agnieszka Zawadzka
  • mgr Aleksandra Pogorzelska
  • dr Katarzyna Ramirez-Cyzio
  • mgr Bożena Wujec
  • dr Lidia Czarkowska

Debatę poprowadzili

Andrzej Tucholski oraz Maciej Budzich.

User Rating: Be the first one !

Robert Łężak

Wykładowca, nauczyciel coachingu i mentoringu, Prezes EMCC Poland 2019-2022, Akredytowany Coach, Mentor, Asesor EMCC, Trener, Partner Zarządzający w Norman Benett.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button