Najczęstsze błędyWiedza

Błędy sesji kontraktowej

Najciekawsze historie
  • Knowledge is power
  • The Future Of Possible
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Tip of the day: That man again
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Spieth in danger of missing cut

Sesja kontraktowa

Zarządzanie warunkami umowy

Określanie oczekiwań i granic kontraktu coachingu. Oraz wdrażanie jego postanowień w relacji z klientem jak rówież jeśli nas to dotyczy, ze sponsorem

Sesja kontraktowa, zapoznawcza (chemistry session) jest pierwszym spotkaniem coacha z klientem (inaczej: coacha i coachee). To bardzo ważna sesja z dwóch powodów. Po pierwsze poznajemy klienta, jak również  klient poznaje nas – nawiązuje się relacja pomiędzy stronami. Po drugie to właśnie na tym etapie umawiamy się na konkretne warunki współpracy. Jeśli obie strony po spotkaniu chcą ze sobą współpracować tudzież czują, że wytworzyła się między nimi tzw. chemia, podejmują decyzję o dalszych działaniach

 Sesja kontraktowa

Na sesji kontraktowej coach przedstawia model, którym się posługuje, jak również swoją filozofię pracy coachingowej. Mówi także o standardach, zgodnie z którymi pracuje. Może to być kodeks etyczny, w którym zdefiniowane są takie pojęcia jak np. poufność, niewłaściwe zachowania, konflikt interesów czy uznanie prawa do równości i różnorodności. Podczas sesji kontraktowej należy również sprecyzować wzajemne oczekiwania oraz cele, które mają być realizowane w trakcie następnych sesji. Klient powinien wiedzieć, co go czeka podczas kolejnych sesji, na co może liczyć, a na co nie.

W trakcie sesji kontraktowej pojawiają się niekiedy nieporozumienia, na które chciałbym zwrócić uwagę, aby łatwiej było ich unikać. Czasem zdarza się, że po pierwszej sesji następna się już nie odbywa – klient rezygnuje, nie odpowiada na maile i nie odbiera telefonów. Jaka może być tego przyczyna? Przedstawię pięć możliwych błędów w zachowaniu coacha.

Robert Łężak

Wykładowca, nauczyciel coachingu i mentoringu, Prezes EMCC Poland 2019-2022, Akredytowany Coach, Mentor, Asesor EMCC, Trener, Partner Zarządzający w Norman Benett.

Powiązane artykuły

omentarzy

Dodaj komentarz

Back to top button