AktualnościKsiążki

Premiera online książki „Sleight of Mouth”

Już 26 stycznia o godzinie 19:00 czasu środkowoeuropejskiego będzie miała miejsce premiera najnowszej książki Roberta Diltsa. „Sleight of Mouth Volume 2” mówi o zmianie przekonań poprzez konwersację.

W świecie coachingu Roberta Dilts’a nie trzeba przedstawiać. Jest on międzynarodowym trenerem, coachem, konsultantem, autorem wielu publikacji w tym można powiedzieć kultowej książki „Od Przewodnika do Inspiratora czyli Coaching przez Duże C”. Napisał też „Sleight of Mouth”, która mówi o zmianie przekonań poprzez konwersację. „Sztuczki ustne to magia werbalna, przypominająca magika zamieniającego jedną kartę w drugą, która umożliwia nam użycie języka w celu radykalnej zmiany postrzegania otaczającego nas świata”, możemy przeczytać wypowiedź Roberta Dilts’a na stronie, której można się też zarejestrować, aby wziąć udział w premierze książki.

Sleight of Mouth, czyli zręczność językowa

Książka „Zręczność językowa” (taki tytuł nosi polskie tłumaczenie pierwszego tomu „Sleight of Mouth”) jest kompendium wiedzy dla coachów, psychologów, polityków, nauczycieli. Robert Dilts przyznaje, że spędził dużo czasu na przyglądaniu się wzorcom językowym. Jak również temu, w jaki sposób zmieniły one historię i życie ludzi. Jednocześnie mocno akcentuje to, by etycznie korzystać z tego narzędzia i bronić się przed manipulacją.

Teraz ukazuje się drugi tom „Zręczności językowej”. Robert Dilts zbierał materiały do tej książki przez ostatnie 25 lat, czyli od czasu wydania pierwszej części. „Czułem się w obowiązku dokończyć ten tom w tym momencie, ponieważ wydaje mi się, że coraz bardziej żyjemy w świecie, w którym zręczność językowa z konieczności stanowi podstawę ludzkich decyzji i działań. Jesteśmy bombardowani automatycznymi wiadomościami i spamem, fałszywymi wiadomościami, teoriami spiskowymi i wszelkiego rodzaju skrajnymi poglądami. W rezultacie poziom retoryki politycznej i podziałów społecznych znacznie wzrósł. Siła języka w kształtowaniu naszego świata, na dobre i na złe, jest silniejsza niż kiedykolwiek”, tłumaczy autor.

Aby język giętki…

Najnowsza książka Dilts’a opowiada o potędze i „magii” języka. A jak wiadomo, istnieje zarówno „biała magia”, jak i „czarna”. Można powiedzieć, że ta pierwsza jest etyczna, służy celom, których realizacja jest ekologiczna. Natomiast drugi rodzaj magii jest na usługach wszelkiego rodzaju manipulacji. Z kolei oba mają swoją strukturę – i właśnie o tym jest ta książka.
Robert Dilts mówi o tym tak:
„Przekonania mają strukturę werbalną, która, gdy jest zrozumiana, pozwala na ich ocenę i aktualizację. W tej książce przedstawiam dogłębną prezentację każdego z czternastu wzorców słownego kuglarstwa, w tym przykłady wzorów znanych postaci historycznych. Pokazuję również, w jaki sposób poszczególne kombinacje wzorców zostały zastosowane do wywołania zarówno zmiany indywidualnej, jak i społecznej. W całej książce identyfikuję również >>czerwone flagi<<, które wskazują na potencjalnie ograniczające przekonania i >>wirusy myślowe<<. Rezultatem jest fascynująca podróż, która bada, w jaki sposób słowa mogą zmieniać światy poprzez:

  • rozłożenie stwierdzeń i przekonań na czynniki i badanie założeń
  • przekształcanie wirusów myślowych
  • odwrócenie postrzegania rzeczywistości
  • wprowadzenie inspirującej i żarliwej motywacji
  • budowanie zaufania
  • łączenie się z czymś, co znajduje się poza naszą tożsamością.

Na koniec pokażę, w jaki sposób różne wzorce geniuszu mogą być łączone ze wzorcami słownego kuglarstwa, aby zwiększyć siłę oddziaływania”.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, dołącz do mnie na oficjalnej premierze książki 26 stycznia, w godz. 19-20 CET. Aby dowiedzieć się więcej o premierze książki i wirtualnym szkoleniu Sleight of Mouth, kliknij TUTAJ. Na premierę książki można zarejestrować się TUTAJ.

Cytaty pochodzą z profilu Roberta Dilts’a na LinkedIn.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button