AktualnościKsiążki

Świadomy lider w biznesie i w życiu

Nikt nie rodzi się liderem. Liderem możemy się stać. To droga pełna wyznawań, wymagająca również podejmowania odważnych decyzji. Przemiany w przywództwie pomoże dokonać książka Witolda Kowalskiego Świadomy lider”.

Na ścieżce kariery potrzebujemy wsparcia profesjonalistów, wskazówek albo podpowiedzi, które zaproszą do tego, żebyśmy spojrzeli na różne wyzwania z innej perspektywy. „Świadomy lider” z pewnością stanowi źródło inspiracji zarówno dla doświadczonych menedżerów, jak i osób, które aspirują do tego, by piąć się po szczeblach kariery. Stały rozwój i podnoszenie swoich kompetencji to we współczesnym świecie konieczność. W książce Witolda Kowalskiego znajdziemy inspiracje i wskazówki, jak skutecznie i lepiej zarządzać zespołem. Z kolei osoby, które nie widzą już światełka w tunelu i głębszego sensu pracy, na nowo mogą je odnaleźć. Tę lekturę warto uważnie przeczytać, wyciągnąć właściwe wnioski na przyszłość, a potem mieć w zasięgu ręki, aby przypominać sobie, gdzie jest północ na kompasie świadomego lidera.

Budzi się świadomy lider

NIezależnie od tego, na jakim etapie drogi zawodowej się znajdujemy, warto skorzystać z doświadczenia Witolda Kowalskiego. Jego książka jest znakomitą lekturą dla osób, które czują w sobie potencjał lidera i chcą go w pełni uwolnić. Korzystając z tych inspiracji, możemy także przyśpieszyć rozwój swojej kariery zawodowej. Natomiast osoby, które już piastują stanowiska menedżerskie, poznają inną perspektywę. Ta z kolei może zainspirować do zmiany dotychczasowych wzorców.

Potrzebę przełomowych zmian odczuwamy najczęściej dopiero wtedy, gdy w życiu pojawia się naprawdę duży problem. Przychodzi nagłe pogorszenie stanu zdrowia, dobrostanu psychicznego, sytuacji rodzinnej czy wyników osobistych, zespołu lub firmy. Dopóki symptomy problemów w przywództwie wydają się mało znaczące, wiele osób je lekceważy. Nie zastanawia się także nad potencjalnymi konsekwencjami, jakie może to przynieść im i ich otoczeniu. Równocześnie stale zmieniające się warunki, w jakich prowadzi się biznesy, coraz wyższe oczekiwania, wymagają sięgnięcia po nowe i skuteczne narzędzia. Dlatego nie warto czekać, aż sytuacja wymusi na nas modyfikację sposobu działania i to w najmniej spodziewanym momencie. Im wcześniej podejmiemy różne świadome kroki, tym mamy większe szanse na osiągnięcie celów i uniknięcie przykrych niespodzianek. Powiedzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć” ma zatem swoje przełożenie na realia biznesowe. Właśnie teraz jest najlepszy moment, aby mocniej chwycić ster i świadomie pokierować swoją karierą i biznesem.

Efektywne zarządzanie i budujące morale zespołów przywództwo

Bez względu na to, na jakim etapie życia zawodowego jesteśmy, ta książka:

  • skłoni do autorefleksji, która warunkuje radykalną zmianę w przywództwie
     
  • pomoże dokonywać lepszych wyborów w pracy i w życiu, co poprawi zarówno wyniki biznesowe, jak i ogólny dobrostan
  • da sprawdzone wskazówki oraz narzędzia do skutecznego zarządzania sobą, zespołem i firmą
  • radykalnie podniesie pewność siebie w działaniu.

O autorze

Witold Kowalski jest mentorem, coachem, konsultantem, trenerem i CEO z trzydziestopięcioletnim doświadczeniem biznesowym. Wprowadził do Polski i zarządzał przez trzynaście lat Nike Poland. Firma ta jest światowym liderem rynku sportowego. Był też założycielem polskiego oddziału Telepizza Poland, znanej hiszpańskiej sieci dostawy pizzy. Przez siedem w tej firmie piastował stanowisko dyrektora generalnego. Witold Kowalski brał również udział w projektach innowacyjnych Komisji Europejskiej, Akademii Menadżera Innowacji PARP oraz Fundacji Liderek Biznesu. Sam siebie określa mianem holistycznego konsultanta. Od jedenastu lat prowadzi własną firmę WK Profit Consulting. Pomógł już ponad dziewięćdziesięciu przedsiębiorstwom przyśpieszyć rozwój, wyjść z kłopotów oraz dostosować się do zmiennej sytuacji rynkowej.

Osobom, które chcą rozwijać swoje umiejętności lidera, polecamy także książki: „Zaangażowany zespół”, „Upierdliwi współpracownicy”, „Umysł jutra”.

Wydawnictwo: MT Biznes, cena 74,90 zł.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button