Książki

Coaching

Coaching

Zupełnie nowe – rozszerzone – wydanie bestsellera Jenny Rogers! Nowe wydanie uwzględnia najnowsze odkrycia neurobiologii i ich praktyczne zastosowania w pracy coacha.

Autorka oprócz teorii coachingowych, omawia także zagadnienia praktyczne:

  • budowanie zaufania między coachem a klientem,
  • ustalanie celów,
  • stawianie wyzwań czy pracę z osobą, która doświadczyła traumy.

Autoraka porusza takie kwestie jak etyka pracy, po drugie coaching przez telefon czy udzielanie informacji i rad na sposób coachingowy.

To książka dla praktyków, obfitująca w cenne wskazówki faktycznie poparte wieloma studiami przypadku i przykładami rozwiązywania różnych, nierzadko skomplikowanych, problemów. Przede wszystkim zawiera liczne scenariusze i wytyczne pomocne w codziennej pracy coacha. Napisana w przystępny sposób, stanowi znakomity przewodnik po praktyce coachingowej. Ta książke to niecenione źródło wiedzy i inspiracji. Będzie idealna zarówno dla coacha początkującego, jak i doświadczonego. Bez wątpienia to najbardziej obszerne i wyczerpujące wprowadzenie do tematyki coachingu.

O autorce

Jenny Rogers jest jednym z najbardziej doświadczonych trenerów kadry zarządzającej w Wielkiej Brytanii z 30-letnim doświadczeniem. Należy pamiętać że w 2019 roku zdobyła nagrodę Henley Business School Award za wybitny wkład w coaching. Jej klientami są dyrektorzy naczelni i dyrektorzy niektórych z najbardziej znanych organizacji w Wielkiej Brytanii. Jej książka „Umiejętności coachingowe”: przewodnik po byciu coachem jest obecnie w czwartym wydaniem. Jest uznawana na całym świecie za „Biblię” skutecznego coachingu. Oprócz prowadzenia własnej praktyki, Jenny wyszkoliła setki trenerów. Jest popularną mówczynią, prowadzącą kursy mistrzowskie z coachingu i przedmiotów pokrewnych. Prowadzi równoległą karierę jako pisarka i redaktorka.

W 2021 roku ukazały się dwie nowe książki:

  • jedna to książka z historiami coachingowymi, Are You Listening?, wydana przez Penguin Random House,
  • druga to książka dla coachów zatytułowana Coaching – What Really Prace, które zostały opublikowane przez firmę Sage.

Książka Coaching do nabycia w księgarni internetowej

Robert Łężak

Wykładowca, nauczyciel coachingu i mentoringu, Prezes EMCC Poland 2019-2022, Akredytowany Coach, Mentor, Asesor EMCC, Trener, Partner Zarządzający w Norman Benett.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Sprawdź również
Close
Back to top button